Čo by mal vedieť deviatak z chémie? A čo viete vy?

Aká kyselina sa nachádza v žalúdku človeka? Čo vyjadruje atómové číslo? To sú len dve z trinástich otázok v kvíze, ktorý zmeria vaše vedomosti z učiva chémie na základnej škole.

19.08.2014 06:00
debata (15)

Pripravili sme pre vás tretí test vedomostí učiva zákldnej školy. Každý jej abslovent by mal vedieť z chémie – na tento predmet je test zameraný – odpvedať na všetkých trinásť otázok. Chémia nepatrí k najľahším predmetom, naopak, patrí k tým, z ktorých sa vedomosti zabúdajú najľahšie. Alebo nie? Ako ste na tom vy? Vyskúšajte a nielen v prípade dobrého výsledku sa pochváľte doma, kamarátom či na Facebooku.

Držíme vám palce!

Viac testov vedomostí z učiva základnej školy.

Otestujte svoje vedomosti z chémie

Máme pre vás 13 otázok, pri každej z nich tri možnosti, ale len jedna je správna.

1. Čo je to emulzia?

2. Čo vyjadruje atómové číslo?

3. Ak je rozdiel elektronegativít dvoch prvkov väčší ako 1,7; takáto väzba sa nazýva...

4. Oxidačnému číslu IV zodpovedá koncovka:

5. Hasením páleného vápna dostaneme:

6. Na postrek viniča sa používa:

7. V žalúdku človeka sa nachádza:

8. Ktorá z uvedených rovníc NIE JE zápisom neutralizácie:

9. M. C. Sklodowska dostala Nobelovu cenu za:

10. Ktoré písmenko slovenskej abecedy sa nenachádza v značkách chemických prvkov?

11. Ako konzervačná látka v kolových nápojoch sa používa:

12. Keď nameriame prístrojom hodnotu pH vody v bazéne 7,5; táto voda je:

13. Na preparovanie organizmov sa tieto nakladajú do vodného roztoku:

15 debata chyba
Viac na túto tému: #chémia #test vedomostí