Tomi Kid Kovács: Učitelia ma mali radi, bol som slušný chlapec

Úspešný boxer Tomi Kid Kovács sám seba opísal ako dobrého žiaka, i keď lajdáka.

05.09.2014 06:00
Tomi Kid Kovács Foto:
Boxer Tomi Kid Kovács po vyhratom zápase.

„Na základnej škole mi išli všetky predmety, menší problém nastal až s matematikou na gymnáziu v Galante. Akoby som zabudol všetko, čo som sa naučil predtým, učivo mi dávalo zabrať,“ priznáva. Azda nebude žiadnym prekvapením, že jeho najobľúbenejším predmetom bola telesná výchova. „Zrejme ako každý chlapec, telesnú som miloval. Športoval som odmalička, veľmi som túžil boxovať a tak som sa snažil aj v škole.“

Najhoršou známkou, ktorá sa objavila na jeho stredoškolskom vysvedčení, bola štvorka. A práve z matematiky. „Na to si dobre pamätám, otec sa na mňa veľmi hneval,“ spomína si športovec a pokračuje: „Ale s inými predmetmi som problém nemal, bavil ma dejepis aj geografia.“

Tomi Kid si rád spomína aj na svojich učiteľov. „Bol som u nich obľúbený. Mali ma radi kvôli mojej aktivite a bol som slušný chlapec. Rožky mi narástli len v období puberty, ale nebolo to nič strašné. Dvojku zo správania som nemal ani raz, to by mi otec dal.“

Hoci rodičia chceli, aby ich syn išiel na vysokú školu, on chcel byť policajtom. „Bol to môj sen odmalička, pracovať ako vyšetrovateľ.“ Svoj sen si aj splnil. „Študoval som na policajnej škole, spravil som si aj dôstojnícku školu a kriminalistický kurz. A pracoval som na kriminálke.“