Moderátor Bruno Ciberej o škole: Šok prišiel v štvrtom ročníku

Keďže mama známeho moderátora pracovala ako učiteľka, žiadne výhovorky na ňu neplatili.

17.09.2014 00:00
Bruno Ciberej Foto:
Moderátor Bruno Ciberej.
debata (1)

Známy moderátor Bruno Ciberej sa na svoje školské roky sťažovať nemôže. „Problém so školou som nemal, na základnej som bol jednotkár, problém mi robila iba telesná výchova. Z tej som dostal v piatom ročníku dvojku,“ hovorí a s úsmevom prezrádza aj dôvod: „Bolo to čiastočne dané tým, že doma som bol vykrmovaný mojou babkou, vďaka čomu som sa trocha zaguľatil. A tak sa kotúľ vpred stal pre mňa veľkým problémom.“

V podobnom duchu sa nieslo aj jeho štúdium na gymnáziu. „Takisto mi učenie išlo, na polročnom vysvedčení sa objavili občas aj dvojky, ale na konci roka vždy zmizli. Ale vyznamenanie mi nikdy neušlo.“

Hoci z času na čas sa Brunovi do školy nechcelo a mamu skúšal prehovoriť, aby ho nechala doma, nikdy mu to nevyšlo. „Moja mama pôsobila ako učiteľka na obchodnej akadémii a tým pádom sa jej ťažko vysvetľovalo, prečo by som mal zostať doma. Musel som ísť príkladom. Takže jediný dôvod, kedy ma mama nechala doma, bola choroba.“

Istý šok zažil moderátor ako štvrták na strednej škole. Vtedy odišiel študovať na rok do USA. „Prišiel som do Južnej Kalifornie a ocitol som sa v škole, kam chodilo 2 500 žiakov. Pre chlapca z Trebišova to bol poriadny kultúrny šok.“ Keďže angličtina mu išla a do USA už prišiel so slušnou jazykovou výbavou, mohol navštevovať top program, ktorý škola ponúkala. „Vždy sa iba usmejem, keď niekto povie, že v Amerike sa dá vyštudovať škola ľavou-zadnou. Ja som mal náročné predmety. Študoval som psychológiu, filozofiu aj matematiku. A tá bola v štvrtom ročníku náročnejšia, než matematika, ktorú som mal už ako prvák na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave.“