Rezort školstva podporil vzdelávanie žiakov so zdravotným znevýhodnením

Viac ako 327 000 eur dalo ministerstvo školstva na podporu vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením. Peniaze školy použijú na odstránenie stavebných bariér a na zvýšenie efektivity vzdelávania.

19.09.2018 06:00
žiaci, škola, učebnice Foto:
Ilustračné foto.

Ako informuje webová stránka ministerstva školstva, stavebné úpravy pre žiakov so zdravotným postihnutím budú na 29 školách vďaka výzve na podávanie žiadostí o financovanie rozvojového projektu Odstránenie stavebných bariér v školách, ktoré navštevujú žiaci so zdravotným postihnutím.

O finančné prostriedky žiadalo 38 projektov. Úspešné projekty podporil rezort školstva sumou takmer 256 000 eur. Jednotlivé školy získali na svoje projekty od 1 700 do 10 000 eur. Medzi úspešnými žiadateľmi bolo 11 základných škôl, štyri špeciálne základné školy, sedem spojených škôl a sedem stredných škôl. Najviac projektov uskutočnia školy v Trenčianskom kraji – až 11. So štyrmi žiadosťami uspeli školy z Nitrianskeho a zo Žilinského kraja. V Banskobystrickom a Trnavskom kraji schválila hodnotiaca komisia po tri projekty, v Prešovskom dva a po jednom v Bratislavskom a Košickom kraji.

Do výzvy na financovanie rozvojového projektu Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením bolo predložených rezortu školstva 180 projektov. V tomto roku vyčlenilo ministerstvo školstva na tento účel 73 000 eur.

Školy získali od 1 050 do 8 000 eur. Lepšie podmienky na vzdelávanie žiakov so zdravotným znevýhodnením pomôžu vytvoriť v 13 školách úspešné rozvojové projekty tohto zamerania. Po tri projekty z tejto výzvy budú realizovať úspešné školy v Banskobystrickom a Košickom kraji. Po dve žiadosti uspeli v školách Nitrianskeho, Prešovského a Trnavského kraja, jeden projekt bol schválený aj v Bratislavskom kra­ji.

Viac na túto tému: #ministerstvo školstva #vzdelávanie #žiaci so zdravotným znevýhodnením