Vyhrajte anglickú gramatiku a hovorte správne po anglicky!

3d gramaticky spravne po anglicky

S touto podrobnou gramatikou s názvom Gramaticky správne po anglicky, ktorá aktuálne vyšla v odbornom nakladateľstve RAABE Slovensko, si môžete osvojiť svoje gramatické vedomosti až po úroveň C1 Európskeho referenčného rámca, t.j. sú tu preberané všetky dôležité témy anglickej gramatiky. Mnoho praktických, reálnych príkladov vám ukáže, ako sa daný gramatický jav správne používa. Na okraji stránky nájdete veľa užitočných tipov a informácií, ktoré sa týkajú správneho jazykového použitia:

• učebné tipy a doplňujúce odkazy,
  • pravidlá, zvláštnosti, výnimky,
  • odkazy na ostatné kapitoly,
  • porovnania britská angličtina – slovenčina a britská angličtina – americká angličtina,
  • pomoc pri slovnej zásobe a preklade.

Pravda.sk v spolupráci s nakladateľstvom RAABE pre vás pripravila súťaž o túto jedinečnú anglickú gramatiku. Tak neváhajte a odpovedzte správne na otázku do 14.3.2018. Traja z vás budú odmenení anglickou gramatikou a ďalšími pomôckami na jazykové vzdelávanie značky PONS. Správnu odpoveď nájdete v texte alebo na http://www.raabe.sk

Výhercovia

Dana Foltánová, Horné Vestenice, Anna Matúšová, Hvozdnica, Daniela Synáková, Liptovská Štiavnica

Podmienky: Podmienkou zaradenia do súťaže je správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno, Mesto - obec, email alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz a svojou účasťou súhlasí so spracovaním osobných údajov.

Účastník súťaže/dotknutá osoba berie na vedomie a udeľuje spoločnosti P E R E X, a. s., so sídlom Trnavská cesta 39/A, Bratislava, IČO: 00 685 313 (v texte tiež ako „P E R E X“ alebo „usporiadateľ“) v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov (ďalej tiež „zákon“) súhlas so spracúvaním v tomto formulári poskytnutých osobných údajov účastníka hry/dotknutej osoby na uvedené účely. Každý účastník vyplnením a odoslaním webového formulára súhlasí s tým, že bude zaradený do databázy usporiadateľa súťaže. Všetky poskytnuté osobné údaje môžu byť použité na marketingové aktivity spoločnosti P E R E X a na účel poštovej či telefonickej komunikácie počas trvania súťaže, zasielania výhier a za účelom zasielania aktuálnych ponúk vydavateľstva P E R E X. Usporiadateľ bude s nimi zaobchádzať maximálne dôverne a osobné údaje poskytnuté usporiadateľovi môžu byť poskytnuté len spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry.

Podľa § 15 ods. 1 zákona č. 122/2014 v znení neskorších predpisov uvádzame:

1. a) identifikačné údaje prevádzkovateľa: P E R E X, a.s., Trnavská cesta 39/A, 831 04 Bratislava, IČO: 00685313,
  2. b) účel spracúvania osobných údajov: evidencia účastníkov súťaže
  3. c) zoznam osobných údajov:
    • meno a priezvisko
    • mesto / obec
    • e-mailová adresa alebo telefón
  4. d) doplňujúce informácie:
    • poučenie o dobrovoľnosti: Účastník súťaže/dotknutá osoba spolu s poskytnutím osobných údajov vyhlasuje, že si je vedomý svojich práv v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, svoje osobné údaje poskytol Usporiadateľovi dobrovoľne a kedykoľvek môže písomne požiadať o skončenie ich spracovávania a to bezplatne na adrese Usporiadateľa.
    • čas platnosti súhlasu: súhlas je poskytovaný na dobu do odvolania, alebo na dobu počas ktorej je účastníkom súťaže eventuálne Usporiadateľom zverejňovaná súťaž. Súhlas možno odvolať bez uvedenia dôvodu.
    • tretie strany: usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry,
    • okruh príjemcov: subjekty, ktoré si zobrazia patričné webové stránky portálu www.pravda.sk,
    • forma zverejnenia: usporiadateľ zverejní na webových stránkach portálu www.pravda.sk len osobné údaje výhercov,
    • tretie krajiny: prenos zverejnených osobných údajov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Účastník súťaže/dotknutá osoba potvrdzuje a ručí za správnosť poskytnutých údajov.
Všetky poskytnuté osobné údaje môžu byť použité na marketingové aktivity spoločnosti P E R E X, a.s. a na účel poštovej či telefonickej komunikácie počas trvania súťaže, zasielania výhier a na účel zasielania aktuálnych ponúk vydavateľstva P E R E X , a.s..

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené. Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.