Svetové dejiny. Čo z nich si pamätáte?

Najstaršie písmo, humanizmus, americkí prezidenti, cesty okolo sveta, vojny - o tom sa učí už na základnej škole. Čo všetko si z dejín sveta pamätáte vy?

06.09.2014 06:00
debata (1)

Po dejinách Slovenska si môžete otestovať znalosti svetových dejín. Všetky otázky sú z učiva základnej školy a mnohé z nich patria k všeobecným znalostiam. Napokon, kto z vás by nevedel, kto bol prvým americkým prezidentom? :-)

Tak schválne, získate plný počet bodov? Ak aj nie, nezabudnite sa výsledkom pochváliť priateľom na facebooku a vyzvať ich, či sú lepší ako vy.

Ak chcete skúsiť ďalšie testy, pokojne kliknite.

Otestujte svoje vedomosti z dejepisu (2)

Poznáte svetové dejiny? Trúfnete si na plný počet bodov z učiva základnej školy?

1. Rok 1289 predstavuje:

2. Ktoré z uvedených druhov písem je považované za najstaršie?

3. Ktoré boli znepriatelené strany v tzv. peloponézskej vojne?

4. Čo v rámci rímskych dejín predstavuje Limes Romanus?

5. Vojna medzi Francúzskom a Anglickom, v ktorej Angličania stratili všetky francúzske územia a v ktorej sa preslávila Jana z Arku, sa nazýva:

6. Humanizmus predstavuje spoločenské a kultúrne hnutie, ktoré zameriavalo pozornosť na:

7. Ktorý moreplavec ako prvý uskutočnil cestu okolo sveta?

8. S ktorým rokom a udalosťou sa spája vypuknutie Veľkej francúzskej revolúcie?

9. Prvým prezidentom Spojených štátov amerických bol:

10. Skutočnou príčinou vypuknutia 1. svetovej vojny bolo:

11. Ktorý dátum a udalosť predstavuje definitívne skončenie 2. svetovej vojny:

12. Ako sa nazýva konflikt medzi Západom a východným blokom v dejinách 20. storočia?