A teraz vážne: Prichádza test z matematiky. Kto ho zvládne bez chyby?

Po sérii jazykovo - dejepisných testov prišla na rad matematika. Zrejme nebude veľa takých, ktorí ju v škole mali radi. O to sme zvedavší, ako si s ňou poradíte.

08.09.2014 06:00
debata (27)
Foto: Odborné nakladateľstvo RAABE
Matematika, 6. ročník

Hoci sme testy pripravovali tak, že by ich mali zvládnuť absolventi základnej školy, tento matematický je z učiva pre žiakov šiesteho ročníka.

Test sme pripravili v spolupráci s Odborným nakladateľstvom RA­ABE.

Ak sa vám podarí získať taký počet bodov, s akým budete spokojní, pokojne sa výsledkom pochváľte na facebooku.

Ak vám aj matematika náhodou nevyšla, možno by sa vám lepšie mohlo dariť v iných predmetoch – kliknite si na všetky doterajšie testy vedomností.

Otestujte svoje vedomosti z matematiky

Odpovedajte na 10 otázok z učiva, ktoré preberajú dnešní žiaci 6. triedy!

1. Číslo 78 je deliteľné troma, pretože jeho ciferný súčet je deliteľný číslom 3.

2. Pri delení 10, 100, 1000 atď. desatinnú čiarku posúvame smerom

3. V tržnici kúpila mama 6 kg hrušiek po 1,34 eura a 9 kg jabĺk po 0,90 eura. Koľko zaplatila spolu?

4. Uhol je časť roviny, ktorú ohraničujú

5. Súčet veľkostí susedných uhlov, ktoré vzniknú okolo priesečníka dvoch rôznobežiek, je:

6. Aké budú nasledujúce dve čísla postupnosti 45, 35, 25, ......?

7. Najčastejšie sa vyskytujúca hodnota v súbore nameraných hodnôt sa nazýva...

8. Pri hode troma kockami naraz, súčet bodiek nemôže byť väčší ako 18 a menší ako 3.

9. Vzorec na obsah štvorca je:

10. Jeden decimeter kubický (1 dm3) je