Test vedomostí: Zvládli by ste záverečnú deviatacku písomku z matematiky?

Nedávno sme vás testovali zo slovenčiny. Po maturitnom teste prichádza niečo ľahšie - matematika a záverečný test deviatackych vedomostí.

13.06.2015 06:00
debata (24)

Vraciame sa teda na základnú školu. Súčasní deviataci by mali bez problémov zvládnuť tieto úlohy. A vy? Koľko z nich viete vyriešiť?

Či sa vám test podaril na 100% alebo nie, pochváľte sa svojím výsledkom aj na facebooku!

Test sme pripravili v spolupráci s portálom DoučMa.sk.

douč ma

Zvládli by ste záverečnú deviatackú písomku z matematiky?

1. V košíku máme 100 jabĺk. Janko zobral z košíka 2 jablká a Marienka 4/7 zo zvyšku. Koľko jabĺk ostalo v košíku?

2. Dunčo je o 4,4 kg ťažší ako Scooby. Spolu vážia presne 15kg. Koľko váži Dunčo?

3. Štyri dievčatá si kúpili lístky do divadla vedľa seba v jednom rade. Koľkými možnými spôsobmi sa môžu posadiť?

4. Müllerovci potrebovali v záhrade vykopať tri rovnaké jamy. Prvú vykopal otec sám za 15 hodín. S druhou mu pomohol syn a spolu ju zvládli za 6 hodín. Tretiu kopal syn sám. Ako dlho mu to trvalo?

5. Polovica neznámeho čísla zmenšená o 5 sa rovná pätine tohto čísla zväčšenej dvakrát. Akú hodnotu má neznáme číslo?

6. Winnetou a Old Schatterhand sa rozlúčili a vydali na svoju cestu. Winnetou cválal na východ rýchlosťou 40km/h. Old Schatterhand bol pomalší a cválal na západ rýchlosťou 30 km/h. Koľko im bude trvať, kým budú od seba vzdialení 120 km?

7. Ktoré z nasledujúcich tvrdení je pravdivé?

8. Ktoré z nasledujúcich tvrdení je nepravdivé?

9. Zaokrúhli číslo 0,013789 na tisíciny.

10. Čo znamená predpona Tera?