Otestujte sa zo šiestackej biológie!

Bunka, rastliny, koreň, list, ale aj huby, baktérie, fotosyntéza – to všetko sú pojmy, ktoré musí zvládnuť každý žiak šiesteho ročníka na základnej škole. Spomeniete si ešte na základné poučky a súvislosti?

18.03.2016 06:00
debata (3)
Biológia pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázií Foto: RAABE
Biológia pre 6. ročník základných škôl a 1. ročník gymnázií s osemročným štúdiom Biológia pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázií

Test sme zostavili z obsahu celkom nového pracovného zošita Biológia pre 6. ročník základných škôl a 1. ročník gymnázií s osemročným štúdiom, ktorý práve vyšiel v odbornom nakladateľstve RAABE, spolu s ďalšími v edícii pre prírodovedné predmety.

Ide o pracovné zošity, ktoré vychádzajú v plnofarebnom prevedení. Učiteľom uľahčujú vyučovací proces a žiakom prinášajú množstvo cvičení a úloh na precvičovanie aj fixáciu preberaného učiva, resp. zhrnutie učiva. V ich obsahu nechýbajú ani zadania domácich úloh a témy na vypracovanie projektov k preberanému u­čivu.

Keďže ide naozaj o novinku, ktorá len teraz opustila tlačiareň, budete prví, ktorí budú mať možnosť otestovať si svoje vedomosti z obsahu šiestackej biológie. Veľa správnych odpovedí želáme!

Či sa vám test podaril, alebo nie, nezabudnite sa výsledkom pochváliť na Facebooku!

banner RAABE

Otestujte sa zo šiestackej biológie!

Spomeniete si ešte na základné poučky a súvislosti z biológie?

1. Rastlinná aj živočíšna bunka obsahujú rovnaké organely.

2. Vakuola je typická pre živočíšne bunky a obsahuje bunkovú šťavu.

3. V tele baktérie sa nachádzajú mitochondrie.

4. Drobnozrnko je prvok žijúci v slaných vodách.

5. Rastlinné pletivo tvoria bunky rovnakého tvaru.

6. Koreňová čiapočka chráni bunky, ktoré umožňujú rast koreňa.

7. List má schopnosť premieňať anorganické látky na organické.

8. Oplodnenie prebieha po opelení rastliny.

9. Rastliny nedýchajú, pretože fotosyntetizujú.

10. Kvasinky sú mnohobunkové huby, ktoré sa rozmnožujú pučaním.