Do tretice slovenčina. Otestujte sa z úloh pre deviatakov!

Pravda.sk | 29.08.2014 06:00
To všetko, na čo sa pýtame v nasledujúcom teste zo slovenského jazyka, by ste mali vedieť po absolvovaní deviatej triedy. Koľko si však z učiva základnej školy pamätáte?
Pätminutovky zo slovenského jazyka pre 7. až 9... Foto: vydavateľstvo Príroda
Pätminutovky zo slovenského jazyka pre 7. až 9 ročník základnych škôl Pätminutovky zo slovenského jazyka pre 7. až 9 ročník základnych škôl.

Už siedmacky test vás, aspoň podľa ohlasov, ktoré sme do redakcie dostali, potrápil. Test pre žiakov ôsmeho ročníka bol o niečo ľahší. Nasleduje posledný, testujúci vedomosti žiaka deviatej triedy. Poradíte si s ním?

Test, ktorý sme použili, vyšiel v knižke cvičení a úloh s názvom Päťminútovky zo slovenského jazyka pre 7. až. 9. ročník základných škôl. Jeho autorkou je učiteľka slovenského jazyka a literatúry Terézia Lampartová.

Či ste test zvládli bezchybne alebo nie, pochváľte sa výsledkom svojim priateľom na facebooku – aby ste zistili, kto je na tom s vedomosťami lepšie.

Knižku Päťminútovky zo slovenského jazyka pre 7. až. 9. ročník základných škôl vydalo vydavateľstvo PRÍRODA.