Preverte si svoje vedomosti o magnetizme z fyziky pre deviatakov

Pravda.sk | 04.12.2015 06:00
Magnet, magnetické pole, magnetické indukčné čiary, feromagnetické látky, magnetizácia – všetky tieto pojmy tvoria úvod do sveta deviatackej fyziky na základných školách. Poďte si spolu s nami preveriť svoje vedomosti z časti o magnetizme.
Fyzika pre 9. ročník ZŠ Foto: RAABE
Fyzika pre 9. ročník ZŠ Fyzika pre 9. ročník ZŠ

Otázky v nasledujúcom teste nájdete v pracovnom zošite pre 9. ročník ZŠ a 4. ročník gymnázií s osemročným štúdiom, ktorý pod názvom Fyzika vychádza v odbornom nakladateľstva RA­ABE.

Pracovný zošit je zostavený tak, aby práca s ním bola v škole i pri domácej príprave jednoduchá a zábavná. V úvode každej témy si žiaci môžu zopakovať to najdôležitejšie z daného učiva.

Úvodný text im zároveň môže slúžiť ako záchytný bod pri riešení úloh. Bohatým výberom cvičení a úloh si takto žiaci ľahko a celkom prirodzene upevnia vedomosti získané v škole.

Na overenie, či učivo dobre ovládajú, môžu použiť test na konci každej témy.

Vyskúšajte si jeden aj vy!

Či sa vám test podaril na 100% alebo nie, pochváľte sa svojím výsledkom aj na facebooku!

banner RAABE