20 dôvodov, prečo kúpiť do rodiny tablet

Máte doma notebook a tablet už nepotrebujete? Ukážeme vám dôvody, prečo si ho kúpiť.

25.08.2014 15:00
tablet, pc, vzdelávanie, zábava Foto:
Okrem množstva vzdelávacích aplikácií ponúka tablet veľa zábavy vo voľnom čase.
debata (8)
  • Je malý: Priemerný 10-palcový tablet má približné rozmery 24 × 20 cm a hrúbku okolo 1 cm. * 7-palcový tablet s rozmermi 19 × 12 cm sa zmestí dokonca aj do vrecka.
  • Je ľahko prenosný: Tablety s uhlopriečkou 10 palcov vážia približne 0,6 až 0,7 kg a 7-palcové okolo 0,3 až 0,4 kg.
  • Nepotrebujú klávesnicu: Ich operačné systémy sú uspôsobené na čisto dotykové ovládanie. Je to výhoda napríklad na úzkych sedadlách lietadiel (autá, vlaky), kde je problém vtesnať sa s notebookom.
  • Dlho vydrží: S plne dobitým tabletom môžete sledovať video alebo surfovať po webe cez WiFi až 10 hodín. Taký čas dosiahnete pri väčšine notebookov len s prídavnou batériou.
  • Je prispôsobivý: Na App Store, Android Markete alebo Google Play nájdete vyše pol milióna rozličných aplikácií pre tablety.
  • Nezruinuje vás: Na App Store je približne 40 % aplikácií zadarmo a na Google Play je to dokonca viac ako 60 %.
  • Zastúpi elektronickú čítačku: Tablet sa dá držať v jednej ruke a má rovnaký tvar ako čítačka e-bookov. Stačí si nahrať príslušnú aplikáciu a môžete čítať knihy.
  • Dokáže navigovať: Pravda, ak v nich máte GPS modul. Zväčša je súčasťou verzií podporujúcich aj 3G siete.
  • Nemusíte mať videoprehrávač: Sledovanie videa je jednou z najčastejšie využívaných funkcií tabletov. Majú dostatočne veľký displej, aby ste z filmu naozaj niečo mali, a s HDMI konektorom sa dajú mnohé pripojiť aj priamo k televízoru.
  • Je dokonalým zdrojom správ: Špecializované spravodajské aplikácie a tabletové verzie časopisov vám prinesú najnovšie správy okamžite aj bez toho, aby ste museli otvárať webový prehliadač.
  • Je rýchly: Takže nemáte problém tablet rýchlo naštartovať, pozrieť si, čo potrebujete, a opäť ho vypnúť.
  • Zostávate v kontakte: Stiahnuť si do tabletu e-maily je absolútne jednoduché, rovnako ako na ne odpovedať prostredníctvom virtuálnej klávesnice.
  • Môžete pracovať: Vďaka programovým balíkom s prispôsobeným ovládaním možno v tabletoch otvoriť všetky súbory vytvorené v bežne používaných kancelárskych programoch.
  • Je komfortný: Ak na nich chcete pracovať často, možno si k nim prikúpiť bezdrôtovú hardvérovú klávesnicu a špeciálny stojan, takže si z nich vytvoríte malý prenosný počítač. Väčšina podporuje aj bezdrôtovú tlač na vzdialených tlačiarňach.
  • Hudbu máte stále na dosah: Na rozdiel od bežných MP3 prehrávačov má väčšina tabletov aj kvalitné zabudované reproduktory, takže nepotrebujete slúchadlá. A ak chcete špičkový zvuk, dajú sa cez Bluetooth pripojiť aj k veľkým bezdrôtovým reproduktorom.
  • Je zrozumiteľný: Inštalácia, používanie, nastavovanie sú prispôsobené tak, že ich pochopí a zvládne každý bez zdĺhavého študovania. Sú intuitívne a prehľadné – tak v ovládaní, ako aj v používaní.
  • Šetrí miesto: Pred odchodom na dovolenku do nich zbalíte čokoľvek od spoločenských hier pre celú rodinu cez mapy až po knihy. A nebudete mať žiadny problém vziať si to všetko hoci aj na pláž.
  • Nahradí osobného trénera: Veľmi populárne sú fitnes aplikácie, ktoré vám ukážu, ako správne cvičiť, aby ste si zlepšili problematické telesné partie.
  • Poteší aj najmenších: Existuje množstvo kresliacich a vzdelávacích aplikácií, pomocou ktorých sa môžu interaktívne učiť a oveľa jednoduchšie pochopia nové veci.
  • Prekvapí vás: Pre tablety existujú aj celkom neočakávané spôsoby využitia – napríklad zastúpia vodováhu, interaktívne pravítko alebo skener.