V Košiciach bude vedecký park za 33 miliónov, najmä z eurofondov

Medicínsky univerzitný vedecký park v Košiciach (MEDIPARK) za takmer 33 miliónov eur vyrastie na východe Slovenska.

07.07.2013 12:20
Euro, peniaze, ekonomika, graf Foto:
Ilustračné foto

Minister školstva Dušan Čaplovič spolu s prorektorom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Jurajom Černákom 4. júla podpísali Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu MEDIPARK. Projekt sa týka vybudovania biomedicínskeho univerzitného vedeckého parku ako špičkového národného a medzinárodného centra pre aplikovaný výskum a transfer jeho výsledkov do praxe v oblasti biomedicíny.

Celkové náklady predstavujú sumu takmer 32,8 miliónov eur. Z eurofondov pôjde 27,86 milióna eur, zo štátneho rozpočtu 3,28 milióna eur a z vlastných zdrojov vysokej školy pôjde 1,63 milióna eur. Projekt bude robiť UPJŠ v Košiciach v spolupráci s Neurobiologickým ústavom SAV, Univerzitou veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a Technickou univerzitou v Košiciach. Projekty budú financované z Operačného programu Výskum a vývoj. Termíny ukončenia realizácie projektov sú plánované do 30. júna 2015, informovalo ministerstvo školstva na svojej internetovej stránke.