FIIT rozbieha štvorročné bakalárske IT štúdium, pomôže slabším z matematiky

04.08.2012 07:40
spis byrokracia podnikanie počítač šanon
Ilustračné foto Autor:

Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU) získala akreditáciu na štvorročné bakalárske štúdium v programoch Informatika a Počítačové a komunikačné systémy a siete.

Podľa univerzity je zámerom umožniť štúdium i tým absolventom stredných škôl, ktorí mali problémy so zvládnutím predmetov v prvých ročníkoch štúdia. Štvorročné bakalárske štúdium sa rozbieha už od ďalšieho akademického roka 2012/2013.

„Analýzy úspešnosti absolventov stredných škôl počas prvých semestrov štúdia na FIIT STU ukázali, že najčastejšie chýbajúcimi vedomosťami sú dlhodobo základy matematiky a algoritmického myslenia. Úvod štvorročného štúdia má za cieľ tento nedostatok vyrovnať,“ uviedla Zuzana Marušincová z FIIT STU.

V prvom ročníku budú preto podľa nej posilnené základy matematiky, procedurálneho programovania a algoritmického programátorského myslenia. Po úspešnom ukončení tohto ročníka bude študent ďalej pokračovať v štúdiu podobnom ako v trojročnom bakalárskom programe. Okrem spomínaných predmetov je obsah prvého ročníka štvorročných programov rozšírený o ďalšie predmety zamerané najmä na základy počítačovej grafiky a mobilné a interaktívne aplikácie.

V novom akademickom roku 2012/2013 umožnila FIIT STU nastúpiť do štvorročného bakalárskeho štúdia tým uchádzačom, ktorí nesplnili kritériá na prijatie do trojročného bakalárskeho štúdia.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Portal VS
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk