Adela Banášová je usilovná študentka. Učí sa veci prijať

Jediným učiteľom, ktorého by Adela Banášová chcela ešte stretnúť, bol Rakúšan - nemčinár, ktorý sa z jej života "stratil".

20.08.2014 06:00
Adela Banášová Foto:
Moderátorka Adela Banášová.

Učivo skákalo do hláv
Obľúbenou učiteľkou moderátorky a spisovateľky Adely Banášovej bola na základnej škole pani Mišunová. „Pamätám si len, že bola nesmierne láskavá, milá a trpezlivá, no nič viac. Už oveľa lepšie si spomínam na Roberta Kallsa, ktorý nás učil nemčinu na bilingválnom gymnáziu. Bol to Rakúšan a dokázal nás pre učivo tak zapáliť, že som prečítala celú nemeckú povinnú literatúru a aj čosi navyše,“ zaspomínala si Banášová pre Pravda.sk. Dodala, že učiteľ bol vtipný, akoby v úlohe pozorovateľa. Nikdy sa nehneval a keďže ho študenti nechceli sklamať, poslúchali. „Na hodinách sme sa toľko smiali, že nám učivo tými rozdrapenými ústami v smiechu samo naskákalo do hláv. Je to asi jediný učiteľ, ktorého by som ešte niekedy v živote chcela stretnúť, no viem o ňom už len to, že sa odsťahoval do hôr, kde chcel vychovávať svojho syna. Skrátka, stratil sa z tej našej občas zmätenej každodennosti.“

Banášová v roli učiteľky
Na otázku, či si vie samu seba predstaviť v roli učiteľky, Banášová odpovedala: „Viem. Ak by som objavila nejaké učivo, ktoré by som ovládala a milovala. Ale o takom niečom neviem a inak by som sa do vyučovania nepúšťala.“

Učí sa prijímať
Vraví sa, že človek sa učí celý život. Aj keď vyjde zo školy, samozrejme. Moderátorka sa stále učí veci prijať. „Nie v zmysle pasívne sa podvoliť, ale prijať natoľko, aby som sa vedela pohnúť ďalej. Bez toho to totiž v ničom nejde.“ Dialo sa to napokon aj toto leto, každý boží deň. „Som celkom usilovný študent,“ skonštatovala.