Miro Jaroš: Na prvý deň v škole si dodnes pamätá

Ako malé dieťa musel známy spevák povinne sedávať v prvej lavici pri pani učiteľke.

03.09.2015 06:00
Miro Jaroš Foto: ,
Slovenský spevák Miro Jaroš.

Slovenský spevák Miro Jaroš si doteraz pamätá na svoj prvý školský deň. „Pamätám si, že ma posadili do prvej lavice hneď za učiteľský stôl,“ zaspomínal si. „Pamätám si, ako som tam sedel a veľmi sa mi to nepáčilo, lebo z nejakého dôvodu tam nikto sedieť nechcel a ja som nechápal prečo,“ podotkol známy spevák. „Neskôr som to zistil. Kým sa totiž ostatní mohli zabávať, ja som musel pekne písať písmenká, a keď som náhodou nepísal, hneď ma bolo vidno,“ vysvetlil Jaroš.

Na niečo to však bolo podľa jeho slov predsa len dobré. „Ja som totiž nikdy nebol veľmi disciplinovaný žiak a v tých prvých ročníkoch si ma takto pani učiteľka aspoň vedela ustrážiť. Mali sme štyri roky tú istú triednu a tá ma vždy nechávala sedieť v prvej lavici, asi vedela prečo,“ zasmial sa 37-ročný interpret, ktorý v rámci svojej detskej tvorby prednedávnom k začiatku nového školského roka symbolicky zverejnil i nový klip k pesničke Do školy sa teším. „Spolupracoval som na ňom s veľmi talentovanými deťmi, s niektorými som sa zoznámil už počas nakrúcania Neposlušníka v Ťuki TV a následne som ich zavolal do svojich klipov, niektoré deti boli nové. Bolo to úplne super, fungovalo to,“ poznamenal známy rodák zo Žiliny.

Viac na túto tému: #prvák #učiteľka #Miro Jaroš